1. Świat Toyoty
  2. O ToyocieFinansowanie

Nasze środki na Twój samochód
Specjalnie dla tych z Państwa, którzy nie maja ochoty od razu płacić za swój nowo zakupiony samochód, przygotowaliśmy specjalną ofertę umożliwiającą wyjechanie z naszego salonu od razu po podpisaniu umowy kredytowej bądź leasingowej.

                                                                
Istnieje również możliwość skorzystania z ofert kredytowych oraz leasingowych innych firm świadczących takowe usługi. O możliwościach jakie niosą inne banki oraz firmy leasingowe oraz w innych sprawach dotyczących finansowania poinformuje Państwa Specjalista ds. Kredytu oraz Leasingu.

Toyota Business SmartPlan
To innowacyjny program najmu długoterminowego dla małych i średnich firm oraz działalności gospodarczej. Może być stosowany przy zakupie już jednego samochodu, górna granica nie jest ograniczona liczbą sztuk. Program został skonstruowany w taki sposób, aby umożliwić firmom utrzymanie pojazdu lub pojazdów służbowych bez konieczności angażowania własnego kapitału i ponoszenia ryzyka ich finansowania, a jednocześnie maksymalnie uprościć zarządzanie parkiem maszynowym. Dzięki stałemu miesięcznemu kosztowi przez cały okres umowy, firma może łatwiej planować budżet i prowadzić swoją księgowość, nie przejmując się przy tym kosztami serwisu, ubezpieczeń, czy odsprzedażą auta po zakończeniu programu. Kompleksową usługę, wliczoną w ratę najmu, zapewnia Toyota. Najem długoterminowy jest więc formą leasingu operacyjnego połączonego z usługami dodatkowymi.
W programie Toyota Business SmartPlan firmy mogą skorzystać z okresu najmu na 24, 36, lub 48 miesięcy, wpłacając według własnych preferencji od 0 do 40% opłaty wstępnej. Po okresie najmu firma może zwrócić pojazd i rozpocząć kolejny program z nowym egzemplarzem, lub odkupić go po wartości rynkowej gwarantowanej przez Toyotę w momencie rozpoczęcia najmu. W praktyce oznacza to dla przedsiębiorstwa, że w miesięczną ratę wliczone są nie tylko wszelkie wydatki związane z serwisowaniem czy ubezpieczeniem, ale także z samym zakupem i sprzedażą auta.

Toyota Business SmartPlan oznacza następujące korzyści:
- Kompleksowa obsługa (serwis, naprawy, opony zimowe, ubezpieczenie),
- Gwarancja samochodu zastępczego w przypadku naprawy,
- Stałe, niskie raty przez cały okres umowy,
- Możliwość zaliczania opłat w koszty uzyskania przychodu,
- Brak obowiązku wykupu pojazdu,
- Brak konieczności inwestowania własnego kapitału