1. Świat Toyoty
  2. O Toyocie

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo warto współpracować z najlepszymi! Dowiedz się, dlaczego oryginalne klocki i tarcze hamulcowe Toyoty zapewniają siłę hamowania, której możesz zaufać

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Twojej Toyocie. Zatrzymywanie i zwalnianie samochodu w szczególności w trudnych warunkach drogowych i w nieprzewidywanych sytuacjach zależy od wydajności Twoich hamulców.

Jak działa układ hamulcowy?
Gdy wciskasz pedał hamulca w przewodach hamulcowych wzrasta ciśnienie płynu hamulcowego, a klocki hamulcowe zostają dociśnięte do tarczy. Tarcie występujące pomiędzy tymi elementami prowadzi do zwalniania i w ostateczności zatrzymania pojazdu.
 
Z czasem klocki hamulcowe zużywają się i wymagają wymiany. Jazda z zużytymi klockami hamulcowymi może być niebezpieczna. Jeżeli klocki hamulcowe zużywają się nierównomiernie, pojazd podczas hamowania może zboczyć z trasy. Oznaką zużytych klocków jest piszczenie oraz niska skuteczność hamowania
 
Klocki hamulcowe należy koniecznie wymienić jeżeli grubość powierzchni ciernej jest mniejsza od niezbędnego minimum. Poznaj cztery najważniejsze powody dla których zalecamy  stosowanie  oryginalnych klocków hamulcowych Toyoty:

Jakość i bezpieczeństwo
Wszystkie oryginalne klocki Toyoty są zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Na każdym etapie zużycia wydajność hamowania wciąż wynosi 100%.
Tak wysoka wydajność wymaga zastosowania materiałów o bardzo wysokiej jakości. Właśnie takie materiały znalazły  zastosowanie w oryginalnych klockach hamulcowych Toyoty.

Jakość którą usłyszysz
Hamulce które działają efektywnie nie piszczą i nie skrzypią. Oryginalne klocki hamulcowe Toyoty posiadają wysoką żywotność - dzięki czemu zapewniają pożądaną wydajność hamulców przez długi czas.

Idealne dopasowanie
Oryginalne klocki hamulcowe Toyoty są zaprojektowane z myślą o konkretnej specyfikacji danego modelu samochodu. Pozwala to na ich to błyskawiczną wymianę z jednoczesnym wyeliminowaniem problemów z dopasowaniem.

Specjalistyczna wiedza

Sprawne wydajne hamulce są istotne dla Twojego  bezpieczeństwa. Klocki hamulcowe Toyoty zostały stworzone w oparciu o specjalistyczną wiedzę o samochodach Toyoty, którą tylko posiada wyłącznie koncern Toyota. Aby zapewnić bezpieczną jazdę, zaleca się regularne sprawdzanie układu hamulcowego w Autoryzowanej Stacji Obsługi Toyoty.

https://www.youtube.com/watch?v=Nwv39GPvDpE

Najlepszymi Doradcami ds. Serwisu dla Państwa będą:

Szymon Kafel - Doradca ds. Serwisu
T +48 18 441 50 50
K +48 608 437 211
Michał Słaby - Doradca ds. Serwisu
T +48 18 441 50 50